Mówi się, że kranówka to idealna woda do picia i nie warto przepłacać, kupując wodę mineralną lub źródlaną w butelkach. Jest w tym sporo racji, ale pomimo zapewnień stacji sanitarno-epidemiologicznych wielu miast o dobrym stanie wody, warto samodzielnie przeprowadzić takie badanie wody. Warszawa to duże, rozwinięte miasto, w którym mogą występować czynniki negatywnie wpływające na jakość wody. Wiedząc, z jakiego pułapu się wychodzi, można rozpocząć proces uzdatniania kranówki.
Badanie wody w Warszawie krok po kroku
Nowoczesne laboratorium badające stan wody jest na wyciągnięcie ręki każdej zainteresowanej osoby. Punkty działają w wielu miastach, w tym w Warszawie. Aby skorzystać z badania wody, wystarczy wykupić online odpowiedni pakiet przez stronę internetową badamywode.pl i czekać na dalsze instrukcje. Pobranie próbek i ich transport kurierem do laboratorium to działania gratisowe, więc cena za badanie jest już ceną ostateczną. Niektórzy przedsiębiorcy muszą regularnie wykonywać badanie wody. Warszawa – tutaj można wykonać to w kilka dni. Szczególnie zobowiązani do kontrolowania stanu wody są właściciele hoteli, lokali gastronomicznych, obiektów z basenami, a także osoby zajmujące się produkcją żywności.
Parametry badane podczas analizy wody
Wodę z kranu można uzdatnić na tyle, by nadawała się do bezpośredniego spożycia. Wystarczy przeprowadzić badanie wody. Warszawa ma raczej wodę dobrej jakości, ale dla bezpieczeństwa zawsze warto to skontrolować, nim zacznie się jej używać do innych celów niż np. higieniczne. Podczas badania wody w laboratorium sprawdzane są najpierw podstawowe parametry, takie jak barwa i mętność, zapach, smak, pH. Eksperci sprawdzają także obecność bakterii, mikroorganizmów i innych elementów, które mogą mieć szkodliwy wpływ na zdrowie człowieka. Po otrzymaniu wyników klienci laboratorium wreszcie będą wiedzieli, w jaki sposób mogą doprowadzić swoją wodę do obwiązujących norm i korzystać z niej bez martwienia się o ewentualne konsekwencje.