Druk UV na szkle

Świat nie stoi w miejscu, coraz większą popularnością cieszą się nowoczesne technologie takie jak m.in. druk UV na szkle. Zgodnie z najnowszymi badaniami w najnowszych trendach w budownictwie, reklamie czy dekoratorstwie na różnorodnych materiałach dostępnych na rynku. Dlatego tak dużym powodzeniem cieszy się transparenty surowiec – szkło.

Czym jest współczesny druk UV na szkle?

Zastosowanie współczesnych ploterów UV pozwala na nanoszenie nadruków na różnych powierzchniach, np. szkle, drewnie, PCV, a nawet foliach samoprzylepnych. Można drukować zarówno na pojedynczych egzemplarzach, jak i dużych elementach. Druk UV na szkle https://kreativia.eu/drukarnia/technologie-druku-wielkoformatowego/druk-uv/ można wykorzystać zarówno do jednorazowych projektów, jak i do masowych produkcji, np. paneli szklanych.

Zastosowanie trzech warstw nadruku na przezroczystej powierzchni daje możliwość nadruku trzech warstw na przezroczystym podłożu, dzięki temu drukowany obraz jest widoczny z dwóch stron. Druk UV na szkle można wykonać tradycyjnie od wewnętrznej strony i w lustrzanym odbiciu. Jest to zabezpieczenie przed ewentualnym zarysowaniem zadrukowanej powierzchni.

Dlaczego warto wykonać druk UV na szkle?

Druk UV na szkle jest dekoracyjny, nowoczesny, a jednocześnie praktyczny. Wielu współczesnych projektantów wnętrz stawia na lekkość, fantazję, przejrzystość, co stanowi idealne rozwiązanie dla tych osób, które preferują indywidualizm i wyjątkowość. Z pozoru zimną taflę szkła można ocieplić poprzez zastosowanie druku UV na szkle. Dzięki zastosowaniu ekologicznej technologii utwardzanej lampami UV można wyczarować wiele ciekawych wizualnie obrazów, np. paneli w szklanych do kuchni czy łazienki.

Druk UV na szkle – podsumowanie

Druk UV na szkle oszczędza czas i daje ładniejszy efekt wizualny niż tradycyjne wyklejanie folią. Obecnie można wykonać druk UV na szkle w różnorodnych rozmiarach niezależnie od zamawianych ilości – może być nawet 1 sztuka. Druk UV na szkle świetnie łączy się z innymi naturalnymi materiałami we wnętrzach, takimi jak kamień czy metal.