Dystrybutory wody – czy warto zainwestować?

Dystrybutor wody z butlą czy bezbutlowy dystrybutor wody gazowanej to częste elementy pojawiające się w miejscach użyteczności publicznej, przestrzeniach biurowych i domowych. Liczba zamontowanych egzemplarzy wciąż rośnie – nic dziwnego, bo przecież woda to najcenniejszy skarb na ziemi. Na rynku sanitarnym występuje wielu producentów, tworzących różne dystrybutory. I to właśnie o nich opowiadamy w tym artykule. Jeśli masz problem z nieregularnością nawadniania organizmu, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. 

Butlowe dystrybutory wody 

Jeśli masz dosyć ciągłego noszenia butelek z wodą do domu czy miejsca pracy to mamy dla Ciebie wygodniejsze alternatywy. Doskonałym rozwiązaniem poprawiających komfort nawadniania jest bezbutlowy dystrybutor wody gazowanej lub dystrybutor z wymienną butlą. 

W pierwszym typie nie trzeba martwić się o wymienianie galonów, ponieważ taki dystrybutor jest wpięty do sieci miejskiej. Dzięki filtrom dystrybutor taki zamontowany w pracy czy w domu dostarcza bez przerwy czystą i bezpieczną wodę do picia. Popularne w Polsce są także butlowe dystrybutory wody, które mieszą nawet 20 litrów wody. To doskonałe źródło minerałów. Wymiana galonu, gdy zostanie opróżniony, może zostać zrealizowana indywidualnie (dzięki wygodnej obsłudze dystrybutora takiego rodzaju) lub za pomocą firmy, zajmującej się wymianą butli. Druga opcja jest szczególnie stosowana przez przedsiębiorstwa. 

Bezbutlowy dystrybutor wody gazowanej

W zasadzie bezbutlowy dystrybutor wody gazowanej i mineralnej działają podobnie jak filtry do wody. Zazwyczaj każdy model opiera się na systemie odwróconej osmozy. W praktyce woda dostępna w budynku z sieci przechodzi przez kilka filtrów, aby docelowy odbiorca mógł się cieszyć mineralną wodą. Gazowaną wodą również można się cieszyć w swojej przestrzeni, jeśli dystrybutor będzie miał dedykowany moduł. Zazwyczaj także i bezbutlowy dystrybutor wody gazowanej jest dodatkowo montowany w budynkach biurowo-usługowych.