Dywan w wielu odsłonach

Jeden przedmiot w bardzo wielu odsłonach – tak można określić dywan. Choć znany jest od bardzo dawna, może mieć bardzo nowoczesną formę i doskonale odnaleźć się we współczesnych wnętrzach. 

Z tęsknoty za przytulnością 

Ogromny ich wybór oferuje sklep internetowy 7kd.pl , w którym znajdziemy całą gamę dywanów i dywaników – w różnych kolorach, rozmiarach i stylach. W jednym miejscu możemy zrobić zakupy do wszystkich pomieszczeń w naszym domu, bo znajdziemy tu nie tylko dywany do salonu, ale też do przedpokoju, korytarza, kuchni czy chodniki dywanowe na schody. Urządzając mieszkanie staramy się, aby było ono przede wszystkim funkcjonalne. Inwestujemy w sprzęty, które ułatwiają nam sprzątanie czy wszelkie prace kuchenna, a pozbywamy się niepotrzebnych przedmiotów, które do niczego nie służą. Jednak po pierwszym zachłyśnięciu się nowoczesnością, znudziły nam się sterylne, przypominające laboratoria wnętrza i zatęskniliśmy za przytulnością. Zwłaszcza salon, gdzie spędzamy większość czasu oraz sypialni, która jest naszą oazą spokoju, powinny sprzyjać relaksowi. Czasem wystarczy niewiele, aby w pokoju wyczarować nastrojowy klimat. Sprzyjają temu między innymi umiejętnie zastosowane tkaniny dekoracyjne, jak zasłony, narzuty, ale także dywany. 

Co dwa dywany to nie jeden

Klienci, których głównym celem jest urządzenie przytulnego wnętrza, powinni postawić na dywan w ciepłych barwach. Sklep 7kd wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom, bo w swoim asortymencie ma dywany w niemal pełnej gamie kolorystycznej. Prócz dywanów w tak popularnych barwach jak beż, brąz, zieleń czy czerwień, znajdziemy też nietypowe – złoty dywan z pewnością do nich należy. Ciekawą propozycją jest też czarny dywan – choć może się wydawać, że to przygnębiający kolor, to zestawiony na zasadzie kontrastu z jasną podłogą i kolorowymi dodatkami, może sprawić, że wnętrze będzie przytulne, a jednocześnie luksusowe. Sposobem na nastrojową atmosferę w dużym salonie, jest podzielenie go na kilka stref. Dywan możemy wówczas umieścić w kąciku telewizyjnym, który jest wtedy najprzytulniejszą częścią pokoju. A jeżeli jest na tyle miejsca, to możemy w salonie położyć dwa dywany – drugi możemy umieścić w kąciku jadalnym. Ważne, aby te dwie strefy były zbliżone do siebie stylistycznie i nie wyglądały jak dwa różne pomieszczenia. Przytulny klimat w pomieszczeniu pomagają stworzyć też dodatki z naturalnych materiałów. Drewniane meble czy ozdoby nie tylko pięknie wyglądają, ale też wydzielają bardzo przyjemny zapach, który sprawi, że nasz salon będzie najlepszym miejscem do relaksu i odpoczynku.