Jak pisanie może stać się czymś wyjątkowym?

Czynność pisania niegdyś była codzienność, a dziś staje się coraz rzadsza. Kiedy ostatni raz sięgnąłeś po długopis? Ten prosty przedmiot stanowił podczas komunikacji i wyrażanie siebie za pomocą słowa pisanego. Na rynku piśmienniczym pojawia się coraz więcej innowacji, która mają sprawić, że do codziennego użycia powrócą długopisy. Czy jest to w ogóle możliwe w dobie komputerów i smartfonów?

Dlaczego długopis jest ważny?

To narzędzie do pisania zostało wynalezione w 1938 roku przez László Biró, węgierskiego artystę, który wraz ze swoim bratem George’em udoskonalił swój wynalazek. Pierwsza produkcja ruszyła podczas wojny i to na terenie Buenos Aires, gdzie rodzeństwo postanowiło uciec z powodu wybuchu światowego konfliktu. Jednak masowa skala rozpoczęła się w 1944 roku, kiedy to Biró sprzedał swoje udziały. Potęga długopisu pierwszy raz objawiła się w rękach alianckich pilotów, gdyż umożliwiały pisanie bez względu na zmiany ciśnienia atmosferycznego.

Z czego składa się długopis?

Długopis składa się z obudowy, która najczęściej przybiera kształt zbliżony do rurki. Wewnątrz znajduje się wkład wypełniony tuszem wraz zakończeniem w postaci obsadki. W niej umiejscowiona jest kulka o średnicy około 1 mm. Pisząc długopisem wspomniane zakończenie obraca się, dzięki czemu równomiernie rozprowadza tusz po kartce papieru. Zewnętrza część długopisu może przybrać praktycznie każdą barwę. Produkuje się też dla celów marketingowych długopisy z nadrukiem, które są jednym z najchętniej wybieranych gadżetów reklamowych przez wiele przedsiębiorstw.

Rozwój technologii a codzienne pisanie

Obecnie długopis jest coraz rzadziej używanym narzędziem do przekazywania wiadomości. Wolimy częściej wybierają możliwość wybierania wirtualnych wiadomości za pośrednictwem smartfonów czy komputerów. Zdaniem wielu, przewagą innowacji technologicznych jest szybkość stworzenia wiadomości, jak i dotarcia komunikatu do odbiorcy. Korzystając z długopisu, kartka na której pozostawiony jest ślad musi zostać w pewien sposób przekazana do adresata. Stąd też rozwój technologii nie tylko naruszył tradycję posługiwania się długopisem, jak i znacznie obniżył częstotliwość wysyłania listów i wszelkich innych pisanych odręcznie korespondencji.

Inne zastosowania długopisów

Na szczęście nie zapowiada się, aby długopis kompletnie zniknął z codziennego użytkowania. Nadal służy wielu osobom do codziennej pracy. Nadal utrzymuje przewagę nad chociażby podpisem cyfrowym. Ponadto poza możliwością pisania stał się też narzędziem przekazywania komunikatów w inny sposób. Doskonałym przykładem są długopisy z nadrukiem, które mogą zawierać na swojej zewnętrznej stronie hasło reklamowe, nazwę czy też logo firmy. To w tej chwili jeden z najtańszych środków marketingowych, który jest powszechnie wykorzystywany.

www.supergadzetyreklamowe.pl/produkty/do-pisania/dlugopisy-metalowe