Jak produkowane są płytki ceramiczne?

Rynek elementów wykończeniowych oferuje wiele rozwiązań dekoracyjnych. Jednak mimo to wciąż płytki ceramiczne są wciąż najpopularniejsze. Z naszego artykułu dowiesz się, w jaki sposób są one produkowane. Zapraszamy do lektury!

Jak są produkowane płytki ceramiczne (ceramstic rakimo i inne modele)?

Najczęściej producenci wykorzystują kamionkę porcelanową. Procesy technologiczne pozwalające wykorzystywać kamionkę porcelanową powodują, że płytki są niezwykle mocne, a ich struktura jest gęsta. Produkt tego typu cechuje się wszechstronnością, a cecha powoduje, że wykorzystywany jest do tworzenia posadzek ceramicznych i okładzin ściennych. Przykładem produktu, który jest wynikiem odpowiednio dobranych procesów technologicznych, może być ceramstic rakimo. Cały proces wytwarzania płytek ceramicznych jest niezwykle skomplikowany, dlatego my go opiszemy w kilku etapach. Cały proces składa się z poszczególnych etapów następujących po sobie. Kolejno wyróżniamy dobór surowców, mieszanie materiałów, formowanie płytek, suszenie, nakładanie glazury, wypalanie i sortowanie. W dalszej części opiszemy ostatni, najważniejszy etap, czyli końcowe sortowanie.

Sortowanie płytek

Jak już wspominaliśmy, ostatnim etapem jest sortowanie. Płytki ceramiczne np. ceramika domino opium są dzielone na poszczególne segmenty. Cały proces jest zautomatyzowany, tak, aby końcowy produkt wyróżniał się najwyższą jakością. Sortowanie pozwala wykryć wadliwe płytki, które są od razu utylizowane. Po procesie sortowania płytki zostają rozdysponowane na poszczególne pudełka według serii. Następnie czekają w magazynie na zamówienie klienta.