Jakie właściwości ma ashwagandha?

Ashwagandha to roślina powszechnie stosowana w medycynie ajurwedysjkiej. Roślina uprawiania jest w Afryce, Indiach, a także w okolicach Morza Śródziemnego. Z uwagi na swoje wyjątkowe właściwości jest coraz częściej stosowana w medycynie. Ashwagandha w suplementach również może przynieść pozytywne skutki zdrowotne i jak najbardziej warto zainteresować się wprowadzeniem do swojej diety tej właśnie wyjątkowej rośliny.

Najważniejsze właściwości ashwagandhy

Właściwości ashwagandhy związane są głównie z wysoką zawartością alkaloidów, związków steroidowych, saponinów, witanolidów, glikowitanolidów, a także żelaza i licznych aminokwasów. Powyższe związki wpływają na to, że ashwagandha posiada właściwości antyoksydacyjne, przeciwzapalne, uspokajające, immunomodulujące, przeciwnowotworowe czy antybakteryjne. Sprawia to, że może być stosowana przy leczeniu wielu różnorodnych dolegliwości i stanów chorobowych. Odpowiednio dawkowana może być także elementem profilaktyki i pozytywnie wpływać na samopoczucie i ogólny stan zdrowia. Dlatego też ashwagandha w suplementach jest tak chętnie wybierana przez wielu klientów i jest w stanie korzystnie wpływać na stan zdrowia.

Przeciwwskazania do stosowania ashwagandhy

Mimo, że ashwagandha dla większości osób w rekomendowanych dawkach jest bezpieczna to niektóre grupy osób muszą zachować pewną ostrożność przy stosowaniu tego preparatu. Przede wszystkim osoby leczące się na nadciśnienie i cukrzycę powinny przy zażywaniu ashwagandhy częściej dokonywać pomiarów, aby sprawdzić czy działanie leków nie zostało wzmocnione. Również osoby przyjmujące środki na niedoczynność tarczycy, padaczkę, zaburzenia snu, depresję, a także kobiety w ciąży i karmiące powinny skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem suplementacji ashwagandhy.

Najlepsze sklepy z suplementami

Chcąc wprowadzić do swojej diety ashwagandhę warto sięgnąć po suplementy z najlepszych sklepów. Ashwagandha w suplementach od renomowanych producentów sprawdzi się świetnie i przyniesie pozytywne efekty. Świetny skład to gwarancja zadowolenia z wybrania tego rodzaju produktów.