Kuchenka turystyczna gazowa – czym się kierować przy jej wyborze?

Przymierzasz się do zakupu kuchenki turystycznej, ale kompletnie nie masz pojęcia, na co zwrócić uwagę podczas jej wyboru? W takim razie bardzo dobrze się składa, że trafiłeś na ten artykuł, ponieważ przygotowaliśmy zbiór najważniejszych informacji, które powinny być przydatne dla każdego, kto jest zainteresowany kupnem urządzenia, jakim jest kuchenka turystyczna gazowa. Zatem zapraszamy do poszerzenia swojej wiedzy o kuchenkach turystycznych

Kuchenki turystyczne gazowe − przeznaczenie, gabaryty i rodzaj kartuszy

Pierwszym pytaniem, jakie powinniśmy sobie zadać przed zakupem kuchenki turystycznej, jest to, kiedy najczęściej zamierzamy z niej korzystać. Bo jeżeli będziemy pakowali ją do bagażnika samochodu i wieźli na urlop, żeby służyła nam podczas pobytu pod namiotem, to nie musimy przejmować się kwestią wagi oraz gabarytów. Z kolei, jeśli kuchenka turystyczna gazowa ma nam towarzyszyć podczas pieszych wycieczek, wtedy priorytetem będzie to, żeby była mała i lekka. W przypadku gdy będziemy korzystali z niej na świeżym powietrzu, warto zwrócić uwagę na kuchenki gazowe turystyczne, które mają funkcję, która ma za zadanie ochronić płomień przed zgaszeniem przez podmuch wiatru… Nie bez znaczenia, jeżeli chodzi o kuchenki turystyczne gazowe jest też ich moc, która wyrażana jest w watach oznaczanych literką W. Otóż im kuchenka turystyczna będzie miała ich mniej, tym mniejsze będzie zużycie gazu. Przy czym przekłada się to na szybkość podgrzania potrawy czy zagotowania wody. Bo jeśli moc palnika jest mała, to wówczas wydłuża się proces grzania. Dlatego jeśli chcemy, żeby kuchenka turystyczna gazowa była ekonomiczna, to wybierajmy spośród tych o małej mocy. Duża jest natomiast polecany, gdy będziemy korzystać z niej w trudnych warunkach, na przykład w niskich temperaturach. 

Kuchenki gazowe turystyczne i rodzaje kartuszy 

Abyśmy mogli korzystać z kuchenki turystycznej gazowej, niezbędne jest posiadanie kartuszy. Najbardziej popularne są te z gwintem, czyli nakręcane, ponieważ można je wielokrotnie podłączać i odłączać. W przeciwieństwie do kartuszy nabijanych. W Inko-Time do nabycia są różne kartusze z gwintem, które produkowane są zgodnie z normą EN 417… Chcesz wejść w posiadanie kuchenki gazowej turystycznej i od razu dokupić do niej kartusze? U nas znajdziesz wszystko to, czego potrzebujesz i to w wyjątkowo atrakcyjnych cenach!