Lakier jachtowy jako sposób pozwalający chronić drewno w ekstremalnych warunkach

W okresie wiosennym zazwyczaj rozpoczynają się prace przygotowujące do prowadzenia czynności renowacyjnych, dekoracyjnych i ochrony elementów drewnianych. Wielu Polaków nie idzie na skróty, wykonując indywidualnie prace, aby uzyskać na końcu satysfakcję. Jednak zabezpieczenie drewna nie jest zawsze łatwe. Na przykład, gdy dom stoi nad brzegiem morza lub chodzi o drewno znajdujące się na pokładzie statku. Aby zabezpieczyć drewno przed wszelkimi ekstremalnymi czynnikami, warto zastosować lakier zewnętrzny jachtowy 3v3. 

Czym jest lakier zewnętrzny jachtowy 3v3?

To produkt bazujący na żywicy poliuretanowej. Dzięki temu, lakier skutecznie chroni elementy drewniane przed trudnymi warunkami atmosferycznymi. Oprócz działania zaletą jest to, że jest dość tani. Ile kosztuje lakier jachtowy v33? Cena kształtuje się od 60 zł do nawet 200 zł. Skąd takie różnice? Ceny oczywiście różnią się w zależności od jakości lakieru i pojemności wiaderka. 

Jak stosować 3v3 lakier jachtowy?

Według ekspertów najlepiej rozpocząć pracę z lakierem od odpowiedniego przygotowania powierzchni. Jeśli nasze drewno jest surowe, to wtedy należy je wygładzić i odkurzyć. W przypadku surowca, które jest pokryte substancjami tj. wosk to lakier, to trzeba je usunąć. Taka strategia da nam pewność, że zastosowany lakier zewnętrzny jachtowy 3v3 będzie skuteczny. Drewno należy wcześniej zmyć z obcych substancji i pozostawić do naturalnego schnięcia na dobę. Następnie należy przeszlifować i odpylić drewno. 

Tak przygotowany materiał drewniany może potraktować omawianym lakierem jachtowym. Lakier jachtowy v33 najlepiej nanieść za pomocą płaskiego pędzla lub dedykowanego pistoletu. Jednak w przypadku użycia narzędzia drugiego typu należy rozcieńczyć lakier 10% rozwoju benzyną lakową. Pierwsza zastosowana warstwa musi schnąć 6 godzin. Po upływie wspomnianego czasu należy nałożyć drugą warstwę preparatu. 

Jeśli mamy do czynienia z drewnem zainfekowanym najlepiej przed zastosowaniem produktu, jakim jest 3v3 lakier jachtowy wykorzystać o dobrej jakości impregnat do drewna.