Laptopy ASUS Zenbook – praktyczne rozwiązanie do użytku domowego

Chociaż jeszcze kilka lat temu laptopy uchodziły głównie za co najwyżej średnie komputery, których głównym atutem była przenośność, obecnie nasze nastawienie do tych urządzeń uległo znacznej zmianie. Powodem jest tu przede wszystkim zauważalna przemiana, jaką przeszły komputery przenośne. Osiągi najnowszych laptopów nie ustępują bowiem w większym stopniu możliwościom stacjonarnych pecetów, co pozwoliło urządzeniom tym stać się nieocenioną pomocą zarówno w środowisku biznesowym, jak i gamingowym. Przeszukując dostępne oferty, z pewnością niejednokrotnie zetkniemy się z laptopami ASUS Zenbook. Mowa tu o urządzeniach niezwykle wszechstronnych, a co za tym idzie – znakomicie sprawdzających się w przypadku użytku domowego. Oto, dlaczego naprawdę warto rozważyć ich zakup.

 

Domowe zastosowanie, profesjonalne możliwości

 

Jako przykład niezawodności urządzeń z tej serii mogą posłużyć nam laptopy ASUS Zenbook 14. Model ten został wyposażony w znakomity wyświetlacz 16:10 2,5K IPS NanoEdge2, odznaczający się nie tylko zniewalającą jakością emitowanego obrazu, ale także jasnością do 400 nitów. Zalety te sprawiają, że laptop idealnie sprawdzi się chociażby podczas serialowych maratonów. Dzięki procesorowi Intel i7 dwunastej generacji, urządzenie nie traci także swojej szybkości działania, nawet wtedy, gdy korzystamy z kilku aplikacji jednocześnie. Na uwagę zasługuje tu też dysk SSD o pojemności aż 1 TB, zapewniający szybki odczyt oraz błyskawiczne przenoszenie plików. Laptopy Zenbook 14 to także prawdziwa gratka dla melomanów – system Dolby Atmos współdziała w nich bowiem z nowoczesnym wzmacniaczem, sterowanym przez sztuczną inteligencję.

 

Nowoczesność w każdym aspekcie

 

Niewątpliwym atutem laptopów ASUS Zenbook 14 jest również ich estetyka. Urządzenia te odznaczają się bowiem nowoczesnym designem, który, w połączeniu z kolorem Aqua Celadon lub Ponder Blue, nadaje im niezwykle szlachetny, lecz wciąż futurystyczny charakter. Laptopy z tej serii zostały również wyposażone w czytnik linii papilarnych, pozwalający na szybkie odblokowanie systemu, bez konieczności wpisywania hasła. Kamera internetowa 3DNR zapewnia z kolei ostry, jasny obraz podczas wszelkich wideokonferencji. A jeśli dodamy do tych zalet także przystępną cenę, nietrudno jest zgadnąć, czemu to właśnie seria Zenbook cieszy się tak dużym uznaniem.