Lipoliza iniekcyjna – redukcja tkanki tłuszczowej bez efektu jo-jo

Natura nie wszystkich obdarzyła idealnymi proporcjami. Ludzie pragną jednak dążyć do ideału! Wiele osób boryka się z tłuszczem gromadzącym się w jednym, określonym miejscu: mogą to być biodra, pośladki, okolice pach, plecy czy podbródek… Dieta w tym wypadku niewiele może pomóc.

Tłuszcz tak czy inaczej będzie zbierał się zawsze w tych samych okolicach, deformując sylwetkę. Jednak medycyna estetyczna znalazła na ten problem doskonałe remedium – to zabieg lipolizy iniekcyjnej. Na czym on polega? Jakich efektów można się spodziewać? Zajrzyjcie do naszego miniprzewodnika!

Jak przebiega redukcja tkanki tłuszczowej przeprowadzana poprzez lipolizę iniekcyjną? Zabieg ten jest nieinwazyjny i daje doskonałe efekty. Sprawdźcie, na czym polega i jakich rezultatów można po nim oczekiwać.

Lipoliza iniekcyjna– na czym polega ten zabieg?

Redukcja tkanki tłuszczowej podczas zabiegu lipolizy iniekcyjnej jest skuteczna i trwała. Nie dochodzi po niej do efektu jo-jo. Zabieg polega na wstrzyknięciu do tkanki tłuszczowej preparatu, który powoduje powstanie stanu zapalnego, i w konsekwencji, rozbicie komórek tłuszczowych. W skład preparatów używanych do przeprowadzenia zabiegu wchodzą fosfatydylocholina, deoksycholat i np. L-karnityna lub krzemionka organiczna, a uwolnione z pękających komórek tłuszcze przedostają się do krwiobiegu, a stamtąd do wątroby, skąd są wydalane poza organizm.

Lipoliza iniekcyjna – idealny sposób na wymodelowanie sylwetki

Redukcja tkanki tłuszczowejpolipolizie iniekcyjnej jest widoczna już po pierwszym zabiegu. Z początku, po przeprowadzeniu lipolizy w ostrzykiwanym miejscu może wystąpić opuchlizna i dolegliwości bólowe czy pieczenie, swędzenie i większa wrażliwość na dotyk. Jednak objawy te szybko mijają. Tuż po zabiegu można wrócić do codziennych aktywności. Zabieg nie wymaga także rekonwalescencji. Zabiegi powtarza się średnio od dwóch do pięciu razy w odstępach kilkutygodniowych. W niektórych przypadkach wystarczający jest jeden zabieg. Zalecane jest wykonanie masażu, drenażu limfatycznego w celu szybszego usunięcia rozpuszczonych komórek tłuszczowych.