Najlepszy sposób na relaks

Prysznic to namiastka kontaktu z naturą w naszym domu. Stojąc pod nim, czujemy się trochę jak podczas wiosennego deszczu czy kąpieli w wodospadzie. Dlatego branie prysznica to nie tylko kwestia higieny – wpływa on pozytywnie także na nasze samopoczucie, pozwala się zrelaksować przed snem albo nabrać pozytywnej energii na cały dzień.

 

Prysznic i brodzik – duet dobrze dobrany

Woda może też być doskonałym kosmetykiem. Naprzemienny ciepły i zimny prysznic sprawia, że nasza skóra staje się jędrna i długo pozostaje młoda – żaden krem nie jest tak skuteczny. Aż trudno uwierzyć, że prysznic liczy jedynie trochę ponad dwieście lat – jest to bowiem jedna z tych rzeczy, bez której trudno sobie wyobrazić życie. Od czasów pierwszych prostych w formie pryszniców upłynęło już jednak trochę wody i teraz mamy do wyboru wiele bardzo różnych modeli, wyposażonych w wiele dodatkowych funkcji. Aby jednak prysznic spełniał swoją rolę nienagannie, potrzebny jest mu do pary odpowiedni brodzik. Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, jaki jest najlepszy, bo to zależy od naszych potrzeb i tego, kto będzie z niego korzystał. 

 

Brodzik dopasowany do potrzeb


Brodziki różnią się między sobą nie tylko wielkością i materiałem z jakiego są produkowane, ale też kształtem. Najczęściej spotykane są prostokątne, ale możemy też zdecydować się na zakup brodzika okrągłego lub półokrągłego, a nawet w innych niestandardowych kształtach. Kupując brodzik weźmy pod uwagę także jego głębokość. W domu, w którym są małe dzieci praktycznym rozwiązaniem będzie brodzik jak najgłębszy. Można go wówczas traktować jak wannę i napełniać wodą, w której dzieci będą czerpać przyjemność z kąpieli. W domu seniorów czy osób niepełnosprawnych warto zamontować brodzik z elementami antypoślizgowymi, który pozwoli podczas kąpieli zachować równowagę i zapewni stabilność. W nowoczesnych wnętrzach możemy zdecydować się na montaż prysznica bez brodzika, ale musimy wówczas postarać się o takie wyprofilowanie podłogi, aby woda nie zalewała łazienki. Dopasowany do naszych upodobań prysznic to świetny sposób na zapewnienie sobie zdrowia i dobrego samopoczucia.