Każdy klient banku ma możliwość odstąpienia od możliwości spłacania ubezpieczenia rat. Jest to indywidualna decyzja. Wiąże się ona tylko i wyłącznie ze skończeniem umieszczenia dodatkowych opłat, a także zwrotem kosztów za opłacanie składek.
Czym jest i na co zwrócić uwagę podczas rezygnacji z ubezpieczenia rat?
Rezygnacja z ubezpieczenia rat jest świadomym zaprzestaniem wykupienia dodatkowej ochrony. Głównym zadaniem jest zabezpieczenie kredytu w przypadku, gdy kredytobiorca nie będzie w stanie spłacać zobowiązania. Czynnikiem powodującym taką kolej rzeczy może być niespodziewane zdarzenie losowe.
Czy zwrot ubezpieczenia kredytu Santander jest możliwy?
Pamiętaj, że będąc klientem banku Santander, który wykupił ubezpieczenie swoich rat, przysługuje Ci prawo na rezygnację z tej usługi. Jest ona dostępna cały czas i w dowolnym momencie możesz odstąpić od dalszego spłacania ubezpieczenia rat.
Rezygnacja z ubezpieczenia rat Santander jest niezwykle prosta. Niepotrzebne są do tego osoby trzecie czy jakaś mocno specjalistyczna wiedza z bankowej dziedziny. Dodatkowo odstąpienie od umowy nie zajmuje dużo czasu ani wysiłku.
Aby odstąpienie od ubezpieczenia kredytu Santander przebiegło szybko i pomyślnie, warto kierować się pewnymi zasadami.
Przede wszystkim należy wiedzieć, że każde ubezpieczenie rat jest dobrowolne, a przymus do ich wzięcia nie istnieje. Jeżeli chcesz zrezygnować z usługi, możesz to zrobić o dowolnej porze.
W kolejnym punkcie trzeba już rozpocząć kontakt z bankiem Santander. Możesz zrobić to w pełni online lub w jednym z oddziałów placówki. W razie konieczności pracownicy powiedzą, jakie dokumenty należy złożyć. Co ciekawe, każdy pracownik banku wspomoże w procesie rezygnacji. Jest to świetne rozwiązanie dla starszych osób. Z kolei młodsze wystarczy, że wyślą odpowiedni formularz ze swojego konta bankowego. Szybko, prosto i bez wychodzenia z mieszkania.
Kiedy bank zapozna się z pismem, potwierdzi decyzje i anuluje ubezpieczenia rat, zostajesz w pełni zwolniony z uiszczania dodatkowych opłat.