Odżywcze kosmetyki Essente – dlaczego warto się zdecydować?

Kupno sprawdzonych kosmetyków, które nie tylko będą świetnie nawilżać, a także odbudowywać skórę, ale także likwidować pierwsze oznaki starzenia się cery czy też skóry na ciele, warto zdecydować się na kupno kosmetyków Essente. To luksusowa marka, która proponuje swoim klientom skorzystanie z naprawdę wysokojakościowych produktów, które można stosować na dzień a także na noc. Co więcej, po kosmetyki pielęgnacyjne Essente mogą sięgać także osoby, które mają przede wszystkim wrażliwą oraz suchą skórę, ale także tłustą nie bez znaczenia jest rodzaj skóry, przede wszystkim najważniejszy jest proces odbudowy i dlaczego jeszcze warto postawić na kosmetyki Essente? Zachęcamy serdecznie do przeczytania naszego krótkiego artykułu. 

Nowoczesne kosmetyki do pielęgnacji Essente

Warto podkreślić, że kosmetyki pielęgnacyjnej Essente są pionierem w przełomowym stosowaniu komponentów, które stymulują, a także inicjują produkcji różnorodnych substancji pożądanych w skórze. Kwas hialuronowy, kolagen, elastyna odgrywają bardzo ważną rolę w procesie odbudowy i utrzymania jędrności skóry, a także elastyczności. Skóra ogranicza wchłanianie substancji wielkocząsteczkowych. 

W przypadku kosmetyków Essente nie podawane są skórze substancje, która nie są się w stanie przebić się przez skórę, ale podawany jest jej biostimulant, który rozpoczyna syntezę danego związku. Dzięki czemu można rozwiązać problem transdermalnego, wielocząsteczkowego transportu substancji.

Kosmetyki Essente przede wszystkim zwiększają wychwyt oraz zużycie tlenu przez fibroblasty i keratynocyty. co stymuluje procesy, na przykład gojenie się ran czy oddychania komórkowego.

Właściwości kosmetyków Essente

Właściwościami kosmetyków Essente jest także to, że powodują znaczny wzrost produkcji kolagenu III, który zwiększa również aktywność w fibroblastach i pomaga zreformować włókna kolagenowe w skórze właściwej. Zwiększa też elastyczność i wygładzenie skóry. Co więcej, kosmetyki też zwiększają ekspresję genów kluczowych w naprawie podwójnej warstwy lipidowej skóry, działają przeciwzapalnie, a także nawilżająco.