Słaby odpływ wody ze zlewu, podniesiony poziom wody w toalecie, w efekcie zapchanie kanalizacji, wybicie się wody i zalanie mieszkania. Jak uniknąć najgorszego i zadbać o stan rur i kanalizacji zanim dojdzie do awarii?
Sieć sanitarna odprowadzająca ścieki z gospodarstw domowych do oczyszczalni podlega regularnej kontroli i modernizacjom. Z powodu powstawania częstych zatorów prowadzących do większych awarii okresowo poddawana jest również czyszczeniu i udrażnianiu. Jednak nic nie dzieje się przypadkowo, a przyczyny zatorów leżą w większości po stronie użytkowników sieci i ich zaniedbań.
Najczęstsze przyczyny zatorów
Niewiedza mieszkańców, albo celowe zaniedbania wynikające z nieprzestrzegania podstawowych zasad korzystania z sanitariatów to przede wszystkim strefa toalety w łazience i zlewu w kuchni. Wrzucane do sanitariatów waciki, podpaski, papierowe ręczniki, plastry, włosy czy nawilżane chusteczki nie rozpuszczają się w wodzie, tworzą zbite czopy, zalegają w rurach i blokują odpływ. Mikroskopijne drobiny plastiku dostają się do środowiska.
Resztki jedzenia, olej po smażeniu, zlewki po przetworach osadzają się wewnątrz rur, przewężając odpływ. Szczególnie trudny do usunięcia jest olej i jego pochodne, gdyż twardnieją w niskich temperaturach i są trudne do usunięcia.
Udrażnianie rur kanalizacyjnych Poznań
Kiedy domowe sposoby walki z zatorem zawodzą, a odpływ jest widocznie słabszy czas wezwać fachową pomoc. Udrażnianie rur kanalizacyjnych Poznań szybko i fachowo podejmie walkę z zatorem w rurach i pozwoli uniknąć większych awarii.