Pudła klapowe to najpopularniejszy typ opakowań

Pudełka kartonowe są wszędzie: w sklepach, firmach, biurach i domach. Mają różne wielkości, kształty i kolory. Wśród nich wyróżniają się tak zwane pudła klapowe, które są funkcjonalne, praktyczne i uniwersalne. Od zwykłych pudeł ustawionych na półkach magazynowych, poprzez sklepowe kartony z reklamowymi nadrukami, aż po stylowe, opatrzone wzorami pudełka dekoracyjne wykorzystywane do przechowywania biżuterii, zdjęć, zabawek itp. 

Cechy kartonów klapowych

Pudełka kartonowe są popularne, niezbędne i bardzo tanie. Służą głównie do przechowywania różnych przedmiotów oraz do wysyłania towarów. Na ich tle wyróżniają się kartony klapowe. Producent doskonale wie, jaka jest tego przyczyna. Otóż pudła klapowe są niebywale praktyczne. Stanowią jedną całość ze zszytymi lub sklejonymi brzegami oraz dwiema klapami: górną i dolną. Oferowane w wersji „na płasko” czyli rozłożonej, nie zajmują przestrzeni. Można je więc umieścić praktycznie wszędzie i w razie potrzeby złożyć w kilka sekund zamykając klapy. Dla bezpieczeństwa warto zabezpieczyć dolną klapę taśmą klejącą – szczególnie, gdy przygotowujemy pudełka kartonowe do wysyłki. 

Gdzie można wykorzystać pudła klapowe?

Wśród opakowań najbardziej uniwersalne są kartony klapowe – producent przewidział, że można je wykorzystać praktycznie w każdym miejscu. Najwięcej tego typu opakowań wykorzystuje się wprawdzie w transporcie, jednak cieszą się ogromna popularnością także w innych branżach, np. w magazynach, biurach, branży spożywczej, usługach oraz w gospodarstwach domowych. W tych ostatnich pudła klapowe wykorzystuje się zarówno podczas remontów jak i na co dzień.  W trakcie remontów i przeprowadzek pojemne kartony służą do pakowania odzieży, książek i wszystkich domowych przedmiotów. Na co dzień natomiast przydają się do przechowywania różnych artykułów, co ułatwia zachowanie porządku. Widać to w wielu domach, w których można dostrzec eleganckie kartony ustawione na szafach. W pokojach dziecięcych są zaś wręcz niezbędne. 

Praktyczne i uniwersalne

Pudła klapowe to jedne z najczęściej kupowanych opakowań. Rozłożone na płasko zajmują bardzo mało miejsca, zaś to po złożeniu są bardzo pojemne – w zależności od rozmiaru. Co bardzo ważne, ich złożenie trwa kilka chwil. Wystarczy zamknąć dolną i górną klapę. Uniwersalne, praktyczne, lekkie i tanie sprawdzają się we wszystkich dziedzinach życia.