rejestracja samochodu z USA

Rejestracja samochodu z USA — skorzystaj z usług doświadczonej firmy Ameryka Cars!

Samochody używane z USA — czy warto się w to bawić?

 

Czy warto kupować samochody używane z USA? Jak najbardziej tak! Legendarny komfort jazdy, a także niepowtarzalna stylistyka amerykańskich aut sprawiają, że sprowadzanie ich ze Stanów Zjednoczonych staje się coraz bardziej popularne. Ameryka Cars jest przodującym importerem samochodów z Ameryki Północnej i dzięki nim marzenia o amerykańskiej motoryzacji stają się wyjątkowo łatwe do przeprowadzenia. Ze Stanów możesz sprowadzić nie tylko samochody, ale także motocykle, łodzie oraz skutery. Samochody używane z USA importowane z pomocą Ameryka Cars na pewno zadowolą każdą użytkowniczkę i każdego użytkownika amerykańskiej bestii!

 

Jakie dokumenty potrzebne są do rejestracji samochodu z USA i jakie opłaty celno-skarbowe obowiązują?

 

Osoby prywatne przy zakupie zobowiązane są do zapłaty cła w wysokości 10% wartości zakupu samochodu + koszty transportu do UE. Akcyza wynosi za silnik do 2000 cm – 3.1%, a za silnik powyżej 2000 cm – 18.6%. Firma Ameryka Cars odprawia samochody głównie w Niemczech w Bremerhaven. Dokumenty, które będą Ci potrzebne to: potwierdzenie opłaconej akcyzy, title — dowód rejestracyjny z USA, bill of sale — rachunek za zakup samochodu, tłumaczenie dokumentów, potwierdzenie odprawy celnej, przegląd techniczny pojazdu, opłata rejestracyjna w wysokości 256 złotych oraz wypełniony druk w urzędzie. Rejestracja samochodu z USA nie jest taka zła!

 

Na czym polega konwersja z systemu USA na EU?

 

Aby jeżdżenie amerykańskim autem było możliwe w Polsce, należy poddać je konwersji systemu z USA na EU. Polega to na tym, że przede wszystkim wymienia się przednie i tylne reflektory, wymienia się kierunkowskazy z czerwonych na żółte, a także wyposaża się je w światła przeciwmgielne. Do tego dochodzi jeszcze konwersja radia, jeśli chcemy słuchać w Europie fal FM. Ostatnim koniecznym i kluczowym elementem jest wymiana liczników. Auto, które jest zarejestrowane w Europie, musi mieć licznik wskazujący prędkość w km/h.