Solidne niemieckie oleje silnikowe marki Fuchs

Firma Fuchs Oil Corporation rozpoczęła swoją działalność w Polsce niemal 30 lat temu. Obecnie jej główna siedziba, zakład produkcyjny, laboratoria oraz magazyny w Polsce znajdują się głównie w Gliwicach na Śląsku.

Na swoim rodzimym rynku istnieje już od 1931 roku – powstała w Manheim w Niemczech. Parę lat temu FOC wykupiło część konkurencyjnej firmy Statoil, dodatkowo wzmacniając swoją pozycję na rynku. Aktualnie należy do grona najważniejszych dostawców olejów silnikowych na świecie.

W 8 placówkach, które znajdują się na całym świecie, zatrudnia ponad 4000 pracowników. W ramach jej oferty można znaleźć aż 1000 produktów. Warto zaznaczyć, że ta lista jest cały czas poszerzana o kolejne pozycje, które są dobierane tak, aby spełniały najbardziej wyśrubowane wymogi technologiczne.

Należy zwrócić uwagę, że oleje Fuchs wyróżniają się wysoką jakością, którą potwierdza między innymi Międzynarodowy Certyfikat dla Systemu Zarządzania zgodnego z normami EN ISO 9001:2008 oraz EN-ISO 14001:2009.

Oleje na miarę czasów

Odkąd założono firmę Fuchs Oil Corporation, rynek produktów smarnych zmienił się praktycznie nie do poznania. Osiągi poszczególnych maszyn są nieporównywalnie większe. Na przestrzeni tych lat, zmieniał się również obraz świata, jednak na przestrzeni tego czasu nie zmieniło się jedno – dbałość o to, aby oleje Fuchs ułatwiały korzystanie z maszyn, nawet w najtrudniejszych warunkach. Są one dostępne pod adresem:  https://www.perkozparts.pl/pl/c/OLEJE-FUCHS/1183

Czym różnią się produkty Fuchsa od konkurencji?

Między innymi zastosowaniem ultra nowoczesnej technologii XTL (Xtreme Temperature Lubrication), która umożliwia szybsze i łatwiejsze dotarcie do poszczególnych podzespołów w silniku, nawet w najbardziej ekstremalnych i trudnych warunkach pracy. Pozwala to uniknąć problemów z rozruchem silnika, obniżyć szybkość zużywania się poszczególnych elementów oraz zredukować szybkość zużywania oleju i paliwa.

Oleje muszą spełniać minimalne wymagania, które są określone w instrukcji obsługi pojazdu lub maszyny. Takie wymagania mogą być spełnione przez produkty zwykłej marki. Natomiast jeżeli użytkownikowi zależy na obniżeniu kosztów, poprzez wydłużenie życia danej maszyny lub pojazdu, zalecane jest użycie np. olejów Fuchs, które dzięki swojej wysokiej jakości pomagają uniknąć wielu usterek.

Aby było to możliwe, firma Fuchs Oil Corporation ściśle współpracuje z wieloma firmami na poziomie merytorycznym, przeprowadzając wspólnie testy oraz wymieniając się wiedzą oraz doświadczeniami.

Ekonomiczność i ekologiczność

Ekonomiczność i ekologiczność to dwa niezwykle ważne trendy, które są punktem odniesienia wszystkich producentów olejów, również Fuchs Oil Corporation. Dlatego zadbano o obniżenie lepkości olejów silnikowych, co pozwala zmniejszyć zużycie paliwa oraz dostosowanie olejów Fuchs do systemów oczyszczania spalin.

Pozwala to w znacznym stopniu wydłużyć okresy, pomiędzy którymi niezbędna jest wymiana oleju, zwiększone są również możliwości wytrzymania większego niż dotąd obciążenia termicznego. W tym kontekście należy zaznaczyć, że w przypadku, gdy pojazd lub maszyna używane są zimą na krótkich przebiegach, podczas których silnik nie ma czasu się odpowiednio rozgrzać, zalecane jest częstsze wymienianie oleju.