Testy zestawów kołowych oraz koła kołnierzowe

Szukasz odpowiedniego zestawu kołowego? Na polskim rynku występuje wiele firm oferujących zestawy kołowe skrętne, co umożliwi Ci dobranie odpowiednich kół do Twoich potrzeb. Koła wydają się nieistotnym elementem, jednak to mylne wrażenie, ponieważ są szeroko wykorzystywane w przemyśle i transporcie. Z tego artykułu dowiesz się, w jaki sposób zestawy kołowe skrętne są wykorzystywane w meblarstwie oraz czym charakteryzują się koła kołnierzowe.

Zestawy kołowe skrętne – zastosowanie w kontekście meblarstwa

Zestawy kołowe skrętne są stosowane w wielu dziedzinach przemysłu m.in. meblarstwie. Producenci stosują te koła do mebli czy foteli obrotowych, aby ułatwić przemieszczanie się, siedząc na fotelu. Producenci produkujący zestawy kołowe tworzą różne mocowania między innymi koła z trzpieniami gwintowanymi czy przymocowane na płytkę. Zestawy kołowe posiadają różne średnice, natomiast w przypadku mebli takie zestawy mają zazwyczaj średnice od 15 mm do nawet 130 mm. 

Parametry techniczne to jednak nie wszystko. W przypadku mebli, zestawy kołowe skrętne muszą cechować się wysoką estetyką i muszą być dostosowane do projektu danego mebla. W przypadku estetyki ważne są kształty oraz kolory kół. Zarówno kształty, jak i kolory można dobierać w sklepach meblarskich, aby dobrać produkt do własnego stylu. 

Koła kołnierzowe – zastosowanie w transporcie

Koła kołnierzowe są rodzajem kół stosowanych na szynach. W części wewnętrznej, czyli skierowanej w kierunku środka torowiska, mają one pionowy występ oraz kołnierz, który jest odpowiedzialny za utrzymywanie w odpowiedniej linii. 

Koła kołnierzowe są powszechnie stosowane w pociągach, tramwajach i metrach, a więc są one stosowane we wszystkich pojazdach poruszających się po torach. To oznacza, że koła kołnierzowe są stosowane również w urządzeniach szynowych, wózkach szynowych, mobilnych dźwigach i liniach produkcyjnych.  Zazwyczaj koła kołnierzowe są wykonane z litej stali oraz mają nośność do 1500 kg za sztukę.