Trumny drewniane a zakład pogrzebowy

Trumny drewniane są nieodłącznym elementem każdej ceremonii pogrzebowej. Mimo że sam jej proces zmieniał się na przestrzeni lat, to powaga sytuacji została zachowana. Razem z nią dodany został aspekt wizualny przedsięwzięcia. Ostatnie pożegnalne stanowi punkt, który można zmieniać i personalizować pod różne wykonania. Jednak odwieczny problem doboru trumny może okazać się problemem. W taki sposób podejść do tematu i wykonać selekcję w odpowiedni sposób?

Kto wynalazł trumny? Geneza powstania

Powstawanie trumny opiera się o dawne lata starożytnego Egiptu. Już wtedy używano sarkofagu do pochówku zmarłych. Wyróżniały się one niezwykłymi zdobieniami. Wykonane były z ceramiki lub kamienia. Z czasem zaczęto poddawać je ewolucji, a kolejnymi materiałami bazowymi stały się złoża granitu lub kwarcu. Trumny drewniane zaczęły rozpowszechniać się na samym początku średniowiecza. Między innymi to właśnie król Bolesław Chrobry został w niej pogrzebany. Kolejne trumny były tworzone z metali, które posiadały wiele zdobień.

Zakłady pogrzebowe w obecnych czasach oferują bardzo szeroką ofertę trumien. Jak się okazuje, wykonane mogą być z różnych materiałów, posiadać odmienne zdobienia i wykończenia wnętrza bądź nawet samych detali. Całość można personalizować i udoskonalać według potrzeb oraz oczekiwań. Najbardziej rozpowszechnione są trumny drewniane.

Rodzaje trumien, na które warto zwrócić uwagę

Trumny drewniane z racji, że stały się popularne na tyle, iż stanowią podstawę wyposażenia zakładów, można znaleźć w różnych odmianach. Drewniane sosnowe są najbardziej charakterystyczne, a zaraz za nimi pojawiają się te wykonane z jesionu, klonu, orzecha lub mahoniu.

Z rodzaju na styl, trumny mogą być papieskie, które charakteryzują się prostym kształtem prostopadłościanu bez wielu zdobień. Z kolei amerykańskie są masywniejsze, metalowe i dzielące trumnę na połowę.