Wolumetria twarzy

Wolumetria twarzy

Z upływem czasu zmienia się całe nasze ciało, łącznie z twarzą. To właśnie na niej najmocniej widać upływ czasu – zmarszczki, tzw. kurze łapki czy zmarszczki mimiczne są często najbardziej widoczne. Kliniki medycyny estetycznej wykonują wiele zabiegów, które odżywiają i nawilżają skórę. Dodatkowo w gabinetach są też wykonywane bardziej zaawansowane zabiegi takie jak wolumetria twarzy (Wrocław). Na czym dokładnie polega zabieg?

Na czym dokładnie polega wolumetria twarzy?

Wolumetria twarzy (Wrocław) to zabieg polegający na zwiększaniu objętości tkanek przez wypełnianie ich odpowiednio dobranymi substancjami. Bazą wypełniaczy jest najczęściej kwas hialuronowy, który naturalnie występuje w skórze. Z wiekiem jego ilość w skórze maleje, co powoduje, że skóra wiotczeje.

Wolumetria twarzy (Wrocław) polega na iniekcjach z kwasem w obszary skóry wymagające wypełnienia. Zabieg ma kilka typów – punktowe, których głównym celem jest skorygowanie asymetrii twarzy oraz anti-age, czyli te przywracające młody wygląd twarzy. Każdy zabieg jest dobierany odpowiednio do oczekiwań klientki. Poza tym niektóre zabiegi wolumetrii można wykonać u osób, które chcą tylko skorygować niedoskonałości.

Jakie są zalety wolumetrii twarzy? Pierwszą i podstawową jest widoczne odmłodzenie skóry, która odzyskuje dawny blask. Dodatkowo staje się bardziej elastyczna i jędrna, co wpływa na kobiecą pewność siebie. Poza tym dzięki zabiegowi twarz staje się odczuwalnie nawilżona. Usunięcie niedoskonałości powoduje, że kobiety po zabiegu czują się atrakcyjniej, a ich zadowolenie ze skuteczności zabiegu jest wysokie. Jego efekty widać już po kilku dniach.

Gdzie najlepiej wykonać zabieg?

Wolumetrię twarzy wykonuje wiele gabinetów medycyny estetycznej. We Wrocławiu do najpopularniejszych należy Glow Clinic. Wybierają ją kobiety w każdym wieku, a ich zadowolenie ze skuteczności zabiegów jest wizytówką kliniki. W Glow Clinic pracują doświadczeni lekarze z pasją, dla których indywidualne podejście to priorytet. Dodatkowo w Glow Clinic można umówić się na konsultację dermatologiczną oraz inne zabiegi np. powiększanie ust czy botoks.