Czym jest system węża chowanego w odkurzaczach centralnych?

Minimalizm to prawdziwa domena nowoczesnego wystroju naszych domów. Duże meble stawiane zastępujemy szafami wbudowywanymi w ścianę, aby zwiększyć ilość wolnego miejsca. Także i producenci odkurzaczy centralnych zauważyli, że subtelne rozwiązania znakomicie wkomponowują się w nowoczesne aranżacje, nie tracąc przy tym na swojej praktyczności. Znakomitym tego przykładem jest system węża chowanego, dostępny w ofertach wiodących marek. Oto, dlaczego naprawdę warto rozważyć jego zakup, planując montaż instalacji odkurzania centralnego.

 

 

System węża chowanego – nowa generacja odkurzania

 

Ogromną zaletą wszystkich odkurzaczy centralnych jest przede wszystkim ogólny komfort, towarzyszący pracy z nimi. Odkurzając dom, przenosimy bowiem samego węża, nie martwiąc się o uciążliwe kable oraz sam odkurzacz, obijający się o meble i ściany. System węża chowanego idzie tu o krok dalej, umożliwiając nam wysunięcie węża bezpośrednio z gniazda. Dzięki temu, możemy posłużyć się taką długością węża, jaka jest nam aktualnie potrzebna. Po zakończeniu odkurzania, wąż jest automatycznie zasysany z powrotem do gniazda. System ten jest przy tym znakomitym rozwiązaniem w nagłych sytuacjach, wymagających szybkiego odkurzenia, na przykład po stłuczeniu filiżanki. Nie musimy bowiem wyjmować węża ze schowka, aby podłączyć go do instalacji – odkurzanie możemy rozpocząć w każdej chwili, z dowolnego gniazdka.

 

 

System węża chowanego Retraflex

 

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań na polskim rynku jest obecnie system węża chowanego Retraflex, dostępny w ofercie renomowanych dystrybutorów. Należy do nich chociażby firma ComfortSystem, oferująca odkurzacze centralne marek takich, jak Enke. System Retraflex to przede wszystkim nieskomplikowany montaż gniazdek, a także prostota użytkowania. Same gniazdka odznaczają się przy tym znakomitą, minimalistyczną estetyką, bez problemu wkomponowując się w wystrój domu. Systemy te możemy również nabyć w zestawie z szeregiem przydatnych akcesoriów, takich jak szczotki oraz ssawki do tapicerek, którymi bez trudu odkurzymy wnętrze naszego auta.