sznurek

Czym powinny odznaczać się dobre sznurki do makram?

Wyszywane ozdoby to rozwiązanie, które wciąż cieszy się niemałym zainteresowaniem w naszym kraju, nawet w dobie fascynacji nowoczesnymi aranżacjami. Nie da się bowiem ukryć, że makramy potrafią nadać wnętrzom wyjątkowego charakteru, przykuwając uwagę swoją ponadczasową formą. Pamiętajmy jednak, że tego typu dekoracje wymagają od nas doboru odpowiedniego sznurka. Na szczęście, na rynku nie brakuje firm, oferujących sznurki skręcane pojedynczo, zapewniające makramom wspaniałą prezencję. Na co powinniśmy zwrócić zatem uwagę, planując tego typu zakupy?

Najistotniejsze cechy sznurków do makram

Sznurki do makram różnią się od siebie materiałami, budową, grubością, kolorem oraz przeznaczeniem. Dla przykładu, sznurki plecione znakomicie sprawdzają się w przypadku torebek, firan tudzież kwietników. Z kolei sznurki skręcane pojedynczo stanowią bardzo ciekawe rozwiązanie dla entuzjastów wieszania łapaczy snów, a także amatorów lampionów. Tego typu sznurki idealnie prezentują się również w przypadku większości makram. A jeśli zależy nam na dużej odporności na obciążenia, warto tu postawić na linki 3PLY, skręcane z trzech bawełnianych sznurków.

Gdzie kupimy dobre sznurki do makram?

Poszukując dobrych sznurków do makram, upewnijmy się, że interesujący nas producent stawia na ekologiczne metody ich produkcji. Produkty tego typu wytwarza się na ogół z bawełny, łączącej w sobie gładkość oraz trwałość. Bawełna jest przy tym niezwykle miękka, co przekłada się na prostotę wszelkich robótek. Sznurki najwyższej klasy, wytwarzane z tego właśnie materiału, oferuje chociażby polska firma Grzanpol.