maszyna do pakowania

Folia termokurczliwa w przechowywaniu żywności

Przechowywanie żywności wymaga odpowiedniej temperatury, braku dostępu do wody, a często również odpowiedniego konserwowania. Domowe metody z tym związane jesteśmy w stanie akceptować – wekujemy, pasteryzujemy, jednak w sklepach jest mnóstwo produktów z dodatkiem substancji konserwujących o szkodliwym dla zdrowia działaniu. Rozwiązaniem okazują się folie termokurczliwe, które pozwalają na opakowanie żywności i przedłużenie czasu jej świeżości i przydatności do spożycia.

Wysokiej jakości produkty

Folie termokurczliwe wytwarza się z folii wysoko barierowej, wielowarstwowej, posiadającej warstwę EVOH. Jej zastosowanie przy pakowaniu produktów sprawia, że dzięki jej wyjątkowej strukturze, osiągamy wydłużony okres świeżości, jak również zabezpieczamy jedzenie przed wpływem czynników zewnętrznych. Tego rodzaju folie wyróżniają się wyjątkowo wysokim obkurczem, dzięki czemu do zapakowaniu idealnie przylegają do każdego produktu, co pozwala na zachowanie jego naturalnego wyglądu.

Folia dostosowana do potrzeb

Każda osoba, dla której rozwiązaniem idealnym będzie właśnie folia termokurczliwa, powinna skontaktować się z producentem i dopasować jej wymiary do swoich indywidualnych potrzeb. Istnieje również możliwość wykonania indywidualnego nadruku na foliach przeznaczonych do konkretnych produktów. Jeśli sprzedajesz własne produkty, to z pewnością warto zdecydować się na korzystanie z folii termokurczliwej, gdyż udowodniono w badaniach, że klienci chętniej sięgają po produkty w ładnych opakowaniach. Uznają je za wyznacznik jakości.

Zapraszamy do zakupu foli na stronie Pumafol