okno

Opłacalność wynajmu osuszaczy wnętrz

Osuszacze wnętrz to niezwykle praktyczne urządzenia, przeznaczone do odprowadzania nadmiaru wilgoci, zawartej w powietrzu. Dzięki temu, są one w stanie utrzymać optymalny poziom cząsteczek wody, unoszących się wewnątrz pomieszczeń. To niezwykle istotne, ponieważ zbyt duży poziom wilgoci może doprowadzić do rozwoju szkodliwych pleśni i grzybów, a także różnego rodzaju chorób dróg oddechowych. Zawilgocone powietrze nierzadko odznacza się także dość nieprzyjemną wonią, co dodatkowo uniemożliwia komfortowe przebywanie w danym pomieszczeniu. Z tego też powodu, warto rozważyć niezwykle korzystne rozwiązanie, jakim jest wynajem osuszaczy.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając osuszacz?

Planując wypożyczenie osuszacza wnętrz, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na objętość pomieszczenia, w którym ma pracować urządzenie. Jak zauważają eksperci, wydajność osuszacza powinna przewyższać objętość pomieszczenia przynajmniej dwu-/trzykrotnie. Nie bez znaczenia jest tu także ogólny poziom wilgoci, a także średnia temperatura wnętrza. W przypadku, gdy planujemy redukcję cząsteczek wody w chłodnym pomieszczeniu, powinniśmy rozważyć wynajem osuszaczy, współpracujących z nagrzewnicami.

Wszechstronność nowoczesnych osuszaczy

Oprócz podstawowych modeli, przeznaczonych do poprawy warunków w pomieszczeniach często eksploatowanych, wynajem osuszaczy umożliwia nam również pozyskanie urządzeń o bardziej specjalistycznym zastosowaniu. Dla przykładu, uznana firma Stelmar oferuje swoim klientom możliwość wypożyczenia osuszaczy, przeznaczonych do pracy w pomieszczeniach, zalanych wcześniej wskutek powodzi. Na rynku dostępne są również modele do tynków i wylewek, a także osuszacze, przeznaczone do pracy przy konstrukcjach betonowych oraz drewnianych.

Czy eksploatacja osuszacza jest trudna?

Mówiąc krótko – nie. Należy jedynie pamiętać o podstawowych regułach, związanych z obsługą takiego urządzenia. Po pierwsze, osuszacz powinien pracować wyłącznie w zamkniętych pomieszczeniach. Zaleca się również, aby, w miarę możliwości, został on ustawiony pośrodku pomieszczenia. Jeśli nie jest to możliwe, ustawmy go w odległości przynajmniej 20 centymetrów od ścian, z dala od grzejników i innych sprzętów grzewczych. Nie wolno tu także zakrywać wlotu i wylotu osuszacza. W przypadku jakichkolwiek pytań, skontaktujmy się ze specjalistą – firmy, oferujące wynajem osuszaczy, pomogą nam w rozwianiu wszelkich wątpliwości ich dotyczących.