Pasja i bezpieczeństwo

Jazda na motocyklu może być dużą przyjemnością i pasją na całe życie. Ważne jest jednak, aby pamiętać o bezpieczeństwie i być przygotowanym na nieprzewidziane sytuacje.

Ubezpieczenie przez Internet 

Podobnie jak samochód, motocykl należy ubezpieczyć. Obowiązkowe jest oczywiście OC, ale na rynku dostępne są też inne rodzaje ubezpieczeń. Jeżeli chcemy wiedzieć, jakie koszty poniesiemy w związku z ubezpieczeniem, możemy skorzystać z internetowego kalkulatora OC i AC, dzięki któremu uzyskamy szybką i wyczerpującą odpowiedź. Wysokość ubezpieczenia zależna jest między innymi od marki pojazdu, modelu czy roku produkcji motocykla. Kalkulator pozwala nam porównać oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych i wybrać tę najkorzystniejszą. Ubezpieczenie motocykla możliwe jest poprzez Internet. Jeżeli dzięki kalkulatorowi wiemy, która oferta jest dla nas najlepsza, wszelkich formalności możemy dopełnić online. To wygodne rozwiązanie, zwłaszcza w sytuacji, gdy zapomnieliśmy o przedłużeniu polisy i mamy na to niewiele czasu.

Porównaj oferty

Oprócz obowiązkowego ubezpieczenia warto także mieć AC i NNW. Ich koszt również możemy sprawdzić w kalkulatorze ubezpieczeń, gdzie porównamy różne oferty dostępne na rynku. Dzięki tej dodatkowej ochronie, zyskamy spokój, że w przypadku awarii czy wypadku, nie zostaniemy z tym problemem sami. Wysokość ubezpieczenia uzależniona jest także od historii naszego pojazdu – jeżeli poruszaliśmy się bezkolizyjnie i mamy czystą kartę, wówczas koszty będą mniejsze. Decydując się na pakiet assistance, mamy zapewnioną pomoc drogową, w sytuacji, gdy nasz motocykl na drodze ulegnie awarii czy zostanie uszkodzony. Porównywarka ubezpieczeń to bardzo wygodne narzędzie, bo pozwala nam w krótkim czasie znaleźć najkorzystniejsze ubezpieczenie dopasowane idealnie do naszych potrzeb. Jeżeli przerażają nas formalności, jakich trzeba dopełnić, aby wykupić ubezpieczenie, to dzięki porównywarce ograniczymy je do minimum.