Szczoteczki soniczne – doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą zadbać o swoje zęby

Piękny uśmiech to marzenie wielu osób. Żeby to jednak było możliwe, w pierwszej kolejności musimy odpowiednio dbać o nasze zęby. Podstawą jest oczywiście codzienne szczotkowanie, które możemy wykonywać za pomocą zwykłych, jak i nowoczesnych szczoteczek. Coraz więcej osób decyduje się postawić na szczoteczki elektryczne, a zwłaszcza szczoteczki soniczne, które zapewniają niezwykłą skuteczność podczas swojej pracy.

 

Jak działają szczoteczki soniczne?

 

Chociaż o szczoteczkach elektrycznych słyszał zapewne każdy z nas, to szczoteczki soniczne dla wielu osób mogą być całkowicie nieznanym urządzeniem. Tymczasem, wbrew pozorom zostały one wynalezione w Stanach Zjednoczonych jeszcze pod koniec lat 80. XX wieku. Czym jednak są szczoteczki soniczne?

 

To rodzaj szczoteczek elektrycznych, które wykonują ruchy wymiatająco-pulsacyjne, które pozwalają usuwać zabrudzenia i przebarwienia nie uszkadzając dziąseł i szkliwa. Szczoteczki soniczne podczas pracy wytwarzają fale dźwiękowe, które pozwalają usuwać bakterie nawet z trudno dostępnych miejsc. W przeciwieństwie do tradycyjnych szczoteczek, szczoteczki soniczne bez problemu docierają do przestrzeni międzyzębowych 

 

Zalety szczoteczki sonicznej

 

Największą zaletą szczoteczek sonicznych jest ich wysoka skuteczność. Tego rodzaju szczoteczki skutecznie czyszczą zęby, a jednocześnie są doskonałym rozwiązaniem dla osób o wrażliwych dziąsłach. Dzięki ruchom wymiatającym szczoteczki soniczne chronią dziąsła przed uszkodzeniami mechanicznymi.

 

Co więcej, zaletą takich szczoteczek jest także fakt, że posiadają różne tryby pracy. I tak np. można wybrać tryb czyszczenia codziennego z mocną siłą nacisku, tryb czyszczenia delikatnego czy tryb wybielania. Każdy z nas może wybrać odpowiedni rodzaj czyszczenia dla siebie. Ponadto, szczoteczki soniczne przeznaczone są nie tylko dla dorosłych. Mogą nich korzystać także dzieci, dzięki czemu już od młodego wieku będą odpowiednio dbały o higienę jamy ustnej.