TwojePióro.pl — numer jeden na rynku polskim!

Wkłady do długopisów — jakie są najlepsze?   

Obok piór wiecznych i piór kulkowych to właśnie długopisy stanowią jedne z najpopularniejszych przyrządów piśmienniczych. Na rynku mamy wiele rodzajów długopisów, między innymi jednorazowe, które nie mają możliwości wymiany wkładu. Natomiast większość z nich wyposażona jest we wkłady do długopisów, które są wymienne. Wkłady do długopisów wypełnione tuszem to rzadkość na rynku. Najczęściej występującymi wkładami są wkłady olejowe do długopisów. Jak rozpoznać dobry wkład olejowy? Przede wszystkim po tym, że nie pozostawia na papierze mało estetycznych tłustych plam oraz nie występuje przerywanie linii pisania. Jednym z najbardziej popularnych wkładów olejowych jest wkład typu Zenith. Identycznym kształtem cechują się między innymi wkłady takich marek jak: Parker, Faber-Castell czy Kaweco. Wkłady do długopisów powinny być wysokiej jakości, ponieważ dzięki temu nasze pismo będzie o wiele lepsze.    

Popularne zamienniki wkładów do długopisów

Wkłady do długopisów różnych marek mają swoje uniwersalne parametry, które pasują do wielu modeli długopisów. Jeśli jesteś posiadaczką lub posiadaczem długopisu, do którego pasuje wkład typu Zenith, to z łatwością powinnaś lub powinieneś uzyskać efekt pisania piórem kulkowym. Najważniejsze jest, aby wkłady do długopisów miały odpowiednia długość, kształt oraz zakończenie. Dzięki temu mogą być kompatybilne z wieloma modelami. Bardzo ciekawym przykładem olejowego wkładu do długopisu są wkłady Fisher Space. Mogą się one wydawać, że są dedykowane wyłącznie dla jednej marki, ale dzięki specjalnej nakładce mogą dostosować się również do innych długopisów. Nakładka ta zmienia długość wkładu, a także kształt zakończenia, co powoduje upodobnienie się do wyglądu typu wkładu Zenith. Warto również dodać, że mnogość kolorów oferowana przez firmę jest naprawdę gigantyczna. Sprawdź sama lub sam, a na pewno się nie zawiedziesz!   

Kolor i grubość linii — wkłady do długopisów

Standardowymi kolorami wkładów do długopisów są czarny i niebieski. Na rynku występuje stosunkowo niewiele firm, które oferują swoim klientom także czerwony i zielony kolor. Najczęściej wyróżniane grubości linii to wkłady cienkie (F-fine) oraz średnie (M-medium), jednak w przypadku Faber-Castella bez żadnego problemu można uzyskać grubą linię pisania, nabywając wkład o grubości B (bold). W przeciwieństwie do niebieskich nabojów do piór wiecznych czy niektórych wkładów do pióra kulkowego to klasy do długopisów olejowe są niezmywalne. Jedynym wyjątkiem są wkłady do długopisów takich jak Frixion, w których formuła wkładu oparta jest na specjalnym tuszu, który znika pod wpływem produkowanego w czasie tarcia ciepła. Kolejnym wyjątkiem jest wkład do długopisu typu D. Jest on bardzo krótki i wąski, stosowany najczęściej w długopisach wielofunkcyjnych, określanych również jako multipeny. Są one produktami bardzo uniwersalnymi i można je stosować zamiennie w produktach różnych marek.