wymiennik ciepła jad

Wymienniki ciepła JAD

Współczesne urządzenia muszą być ekologiczne i energooszczędne. Taki właśnie jest wymiennik ciepła jad. Jego zakup z pewnością okaże się strzałem w dziesiątkę, gdyż spełnia on najwyższe standardy.

Czym jest wymiennik ciepła jad

Wymiennik ciepła jad to wymiennik płaszczowo- rurowy, który znajduje wiele zastosowań. Zawdzięcza to swojej unikalnej konstrukcji oraz materiałowi, z jakiego został wykonany, a mianowicie ze stali nierdzewnej. Składa się z płaszcza i umieszczonej wewnątrz wężownicy. Niebagatelne znaczenie mają również jego rozmiary oraz wysoka wydajność.

6 zalet wymiennika ciepła jad

Wymiennik ciepła jad ma wiele zalet. Oto sześć najważniejszych:

– unikalna konstrukcja

– kompaktowy rozmiar przy zachowaniu dużej powierzchni wymiany ciepła

– możliwość pracy w pionie, co przekłada się na oszczędność miejsca w pomieszczeniach

– szeroki zakres temperatur, przepływów i ciśnień podczas pracy wymiennika

– wysoki współczynnik wymiany ciepła – szczególnie przy porównaniu ze standardowymi wymiennikami

– możliwość dodatkowego wyposażenia w podpory i izolację

gdzie można zastosować wymienniki ciepła jad

Wymiennik ciepła jad znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, gdyż jest to rozwiązanie nowoczesne. Jest on szczególnie warty uwagi ze względu na ekologiczne i energooszczędne właściwości. Żeby odzyskać stracone ciepło, stosuje się urządzenia zwane wymiennikami ciepła. Pozwalają one na odzyskiwanie schłodzonego powietrza latem i podgrzanego zimą. Stosowane są więc najczęściej w aplikacjach przemysłowych, ciepłowniczych, systemach grzewczych, chłodniczych, wentylacyjnych i spożywczych. Poleca się je również w budownictwie tzw. pasywnym, czyli takim, które wykorzystuje zasoby ze środowiska naturalnego, a następnie je przetwarza.

Warto zwrócić uwagę na energooszczędność wymiennika, gdyż przekłada się to na znaczne oszczędności finansowe. Można też przedłużyć pracę wymiennika i zadbać o jego efektywność. Wystarczy zadbać, by pracował umiarkowanie, zawsze tak samo i nie był eksploatowany przy skrajnych temperaturach.