Zdrowa woda. Jak wybrać jonizator wody i do czego się on przyda?

Organizm zakwaszony to organizm chory. Osoby, które borykają się z chorobami cywilizacyjnymi jak otyłość, nadciśnienie, cukrzyca, miażdżyca i obniżenie masy kostnej na 90% przypadków nie do końca pilnowały one sposobu odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia. Ich organizmy pozbawiony życiodajnego tlenu i odpowiedniego potencjału elektronów osłabł, wypalił się — zakwasił się, jednym słowem choruje.

Wpływ zakwaszenia organizmu na zdrowie człowieka

Zakwaszenie organizmu to niebezpieczny stan, który powoduje szereg zakłóceń w pracy narządów wewnętrznych zwłaszcza jeśli chodzi o przemianę materii i odporność organizmu. Stan ten niestety nie sprzyja wydalaniu z organizmu szkodliwych ciału substancji, gdyż woda przestaje być dla nich odpowiednim nośnikiem. Takie właściwości ma żywa woda o wysokim poziomie pH i odpowiednim ładunku oksydo-redukyjnym.

Dzięki spożywaniu wody alkalicznej zjonizowanej można nie tylko nawodnić ciało, ale co najważniejsze przywrócić równowagę kwasowo-zasadową w organizmie, wspomóc ciało w usuwaniu toksyn.

Jak przygotować w domu wodę alkaliczną?

W warunkach domowych do produkcji wody alkalicznej sprawdzi się jonizator wody. W wyniku procesów elektrolizy zachodzących w urządzeniu woda zmienia swój potencjał energetyczny. W jonizatorze można zobaczyć dwa naczynia połączone membraną przepuszczającej cząsteczki wody w stronę jednego lub drugiego pojemnika, w których odpowiednio znajdują się dwie elektrody: katoda —  „zabierająca” wodę alkaliczną, oraz anoda — magazynująca „wodę kwaśną”. Dzięki możliwości ustawienia położenia naczyń względem elektrod można regulować ilość wytwarzanej wody kwaśnej względem alkalicznej.

Na rynku są urządzenia jonizujące umożliwiające produkcję wody o pramaterach między pH 2,4 a 11.W zależności od mocy urządzenia i zastosowanych elektrod zmienia się zakres ORP. W mocnych jonizatorach może oscylować w przedziale od -1000 do 1200 mV.