5 niezawodnych sposobów na owocówki

Muszki owocówki to prawdziwy koszmar lata. Pojawiają się niemal natychmiast; wystarczy, że zostawimy szklankę soku, rozkrojone owoce i warzywa albo dżem. Walka z nimi niekiedy przypomina walkę z wiatrakami. Są jednak na nie sposoby. Jak się okazuje, pułapka na owocówki wcale nie musi być droga. 

 

5 sposobów na owocówki

 

Pułapkę na owocówki można wykonać samodzielnie. Wystarczą do tego produkty, które mamy dostępne w domu. Sprytne wykorzystanie słabości muszek i… szybko pozbędziemy się nieprzyjemnego i drażniącego kłopotu. Każda pułapka na owocówki jest prosta do wykonania i skuteczna w zastosowaniu.

  1. Ocet jabłkowy lub kawałki owoców – wystarczy nalać do szklanki trochę octu jabłkowego, przykryć go folią i zabezpieczyć gumką. W folii należy zrobić otwór, by owady mogły wlecieć do środka. Intensywny zapach octu jabłkowego bardzo szybko przyciągnie je do pułapki.
  2. Płyn do mycia okien – w słoiczku trzeba przygotować miksturę sporządzoną z równych ilości płynu do mycia okien lub naczyń, octu owocowego i wody, a następnie zostawić na noc w kuchni. Muszki same przylecą do pułapki.
  3. Cytryna – do słoiczka lub pojemnika wystarczy włożyć plasterek cytryny oraz wlać odrobinę soku. W wieczku pojemnika należy zrobić otwory i zamknąć całość. Kwaskowaty zapach przyciągnie szkodniki do środka.
  4. Wino – żeby pozbyć się muszek można zostawić butelkę z odrobiną wina. Owady uwielbiają jego zapach, więc wlecą do środka i nie zdołają się z niej wydostać. 
  5. Pułapka na owocówki – jeżeli nie mamy czasu na samodzielne przygotowanie pułapki, w sklepach dostępne są gotowe, niedrogie i zupełnie bezpieczne.

 

Inne sposoby na muszki owocówki

 

Poza pułapkami na owocówki istnieją inne metody, na pozbycie pozbyć się tych małych szkodników. Można wykorzystać siłę olejków eterycznych, świeczek a nawet cukierków: do najbardziej skutecznych należy zapach mentolowy albo suszarkę: gdy zauważymy gromadę muszek wystarczy nakierować na nią strumień gorącego powietrza, a padną usmażone. Poza tym warto pamiętać o profilaktyce: zamykać pojemniki spożywcze, nie zostawiać resztek owoców i warzyw oraz wyrzucać śmieci.