Współczesne kuchnie coraz bardziej przypominają otwartą przestrzeń oddzieloną od jadalni lub salonu wyspą, półwyspem lub barkiem. Właśnie to miejsce staje się najważniejsze podczas spotkań towarzyskich i imprez. Można na tu przygotowywać posiłki, jeść i rozmawiać. To innowacyjne rozwiązanie zmieniło także podejście do mebli. W domach pojawił się nowy mebel. To hoker barowy, a właściwie teraz już kuchenny. Dzięki tej wersji krzesła można wygodnie usiąść przy wyspie lub barku, porozmawiać z gospodarzem i zjeść przysmaki. Co ciekawe ten mebel kojarzony dotąd głównie z restauracją lub barem, szturmem zawojował nie tylko kuchnie i aneksy kuchenne, ale także pokoje i biura.
Co to jest hoker?
Hoker jest najczęściej wysokim krzesłem z kwadratowym lub okrągłym siedzeniem. W zależności od modelu może mieć oparcie albo też pozostać wyłącznie siedziskiem. Jeszcze nie tak dawno można go było spotkać jako hoker barowy. Obecnie jednak coraz częściej widujemy go w wielu innych miejscach. Hokery trafiły do gabinetów fryzjerskich i kosmetycznych, do biur, punktów informacyjnych oraz na targi. Stały się też coraz częściej spotykanym meblem w zwykłych mieszkaniach.
Moda na hokery
Na rynku dostępne są różne modele hokerów, które doskonale komponują się w kuchniach z wyspami oraz w aneksach kuchennych. Pozwalają komfortowo zjeść posiłek przy blacie. Do najpopularniejszych należą te na jednej, trzech lub czterech nóżkach. Wiele z nich ma oparcia i podnóżki, inne przypominają zwykłe krzesła. Hoker wysoki nadaje się do barów lub wysp oddzielających kuchnię od salonu, zaś hoker niski coraz częściej zastępuje tradycyjne krzesła przy stole. Są bardzo wygodne, funkcjonalne, tanie i nowoczesne. Obrotowe, o regulowanej wysokości sprawdzają się także podczas pracy.
Hoker w aranżacjach
Hoker sprawdzi się w wielu aranżacjach. Nie są to meble wyłącznie do kuchni, gdyż pasują do wielu innych pomieszczeń, np. gabinetu lub salonu. Wpasuje się wszędzie tam, gdzie chcecie przełamać tradycyjny wystrój. Hoker loft ze stali i drewna z pewnością zwróci uwagę i zaintryguje. Będzie też wyrazistym akcentem wybranego pomieszczenia. Jeżeli lubimy z gośćmi przesiadywać w jadalni na pogaduszkach postawmy na wygodę i komfort. Idealnie nadadzą się do tego krzesła z miękkiej, eleganckiej tkaniny, np. hoker welur lub hoker velvet, z wysokim oparciem i podłokietnikami. Staną się też atrakcyjnym wizualnie elementem wyposażenia.
Różnorodność modeli sprawia, że będą się one nadawały do niemal wszystkich aranżacji: zarówno tych nowoczesnych, jak i klasycznych. W przypadku nowoczesnych, nawet industrialnych wnętrz można wybrać Hoker loft z metalu, drewna albo tworzywa sztucznego. W pomieszczeniach bardziej tradycyjnych sprawdzi się taki na chromowanej nodze hoker. Ekoskóra albo inny klasyczny, gładki materiał doda mu tradycyjnego wizerunku. Wśród modeli nie brakuje też wersji znacznie śmielszych, o nietypowych kształtach i kolorach, przypominających bardziej dzieło sztuki nowoczesnej niż mebel użytkowy. Trafiają one do ludzi, którzy cenią oryginalność i niezwykłe aranżacje.
Hoker barowy – siedzisko nie tylko do baru
Niegdyś hoker barowy. Dziś hoker domowy. Hoker wysoki lub hoker niski, w zależności od upodobań i potrzeb. Hokery, czyli wysokie krzesła stają się coraz bardziej popularne tak, jak popularne są kuchnie otwarte na salon. Szeroka oferta hokerów z siedziskami w dowolnych kolorach i z różnych materiałów (welur, velvet, ekoskóra, metal, plastik) oraz w wersjach z oparciami lub bez, to gwarancja, że każdy znajdzie styl odpowiedni dla siebie i swego wnętrza. Są praktyczne, wygodne, estetyczne i tanie. W dodatku sprawdzają się w każdym pomieszczeniu.